Вплив творчості на організм людини | Shambala Wellness Club

Вплив творчості на організм людини

Мистецтво завжди було засобом самовираження та способом набуття гарних емоцій. Недарма кажуть, що мистецтво може зробити життя яскравішим, а наш настрій – кращим. Творчість може поліпшити наше самопочуття, адже вона дозволяє нам виражати свої почуття та емоції через мистецькі форми, що своєю чергою допомагає зняти стрес та тривогу, покращує настрій та збільшує самоповагу. Вплив творчості на організм недооцінений, адже прекрасне породжує прекрасне. А ми чомусь часто про це забуваємо.

Заняття мистецтвом або активний творчий процес забезпечують релаксацію та зосередженість. Творчість допомагає перемикнути увагу з проблем на конкретну діяльність та отримати задоволення від процесу створення чогось красивого та оригінального.

Психологічні переваги мистецтва для особистості

Мистецтво має численні психологічні переваги, які  позитивно впливають на наше психічне та фізичне здоров’я та самопочуття. Психологи виділяють 4 головні переваги впливу мистецтва на людину та її емоційний стан:

  1. Покращення настрою – мистецтво може мати позитивний вплив на настрій та допоможе змінити наш емоційний стан. Перегляд витворів мистецтва може викликати приємні емоції та підвищити рівень задоволення від життя.
  2. Збільшення творчих здібностей – вивчення мистецтва та творчий процес можуть допомогти розвинути творчі здібності та знайти нові способи розв’язання проблем. Це може мати позитивний вплив на нашу самореалізацію та подальший розвиток особистості.
  3. Розвиток мислення та уяви – мистецтво може сприяти розвитку нашої уяви та критичного мислення. Вивчення мистецтва може допомогти розвинути критичне мислення та аналітичні навички, що може бути корисним у повсякденному житті.
  4. Відновлення зв’язку зі своїми емоціями та почуттями – творчість може допомогти нам відновити зв’язок зі своїми емоціями та почуттями та показати їх з іншого ракурсу. Вплив творчості на душевний стан сприяє подальшому розвитку та зміцненню психологічного стану.

Вплив творчості на організм – почніть з художньої терапії

Художня терапія – це форма психотерапії, яка використовує мистецтво та творчість для поліпшення фізичного та психічного здоров’я людей. Художня терапія може бути корисною для людей з різними проблемами, такими як депресія, тривога, посттравматичний стресовий розлад, залежність та багато інших. Основна ідея художньої терапії полягає в тому, що створення художніх творів допомагає відновити психічний баланс та знайти внутрішній спокій. Це відбувається завдяки тому, що творчий процес може допомогти людям відчути себе більш зосередженими на поточному моменті, а не думати про майбутнє або минуле.

Як підготуватися до терапії?

Якщо Ви вирішили спробувати терапію, то не обов’язково іти на групові заняття і відчувати дискомфорт від оточення. Всі ми різні, і іноді важливо бути наодинці з собою. Гарним варіантом підготовки до художньої терапії стане виїзд за місто. До речі, Shambala Wellness Club підійде Вам ідеально. Тиша, спокій та приємна атмосфера, в якій можна розпочати свій творчий шлях відновлення і допоможуть спіймати той самий “дзен”.

Відомий факт, що вплив музики на самопочуття, може мати тільки позитивний ефект – це правда. А уявіть смак води, яка пройшла очищення приємною класичною музикою. Саме така вода і є перевагою відвідування нашого заміського аюрведичного комплексу, де Ви здобудете нову навичку – пити смачну воду з власної Артезіанської свердловини, яка  проходить чотири ступені очищення (механічну, хімічну, іонізаційну та енергетичну шляхом структурування води класичною музикою). Вода очищена класичною музикою «обнуляє» свій інформаційний і енергетичний стан. Вона не несе в собі негативу, який може нашкодити людині. Тому, саме вода, яка пройшла енергетичний ступінь очищення стане корисною звичкою, яку потрібно повторювати щоразу, коли Ви займаєтеся художньою терапією.

Приєднуйтесь до нас в Instagram та Facebook!

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook