Здорова спина: йога допоможе | Shambala Wellness Club

Здорова спина: йога допоможе

Здорова спина – це ключ до здоров’я тіла та гарного самопочуття. Правильне тримання тіла та заняття йогою можуть допомогти зберегти здоров’я хребта, зокрема поперекового відділу, який є основою підтримки нашого тіла та рухів. Правильне тримання тіла полягає в тому, щоб не надто нахилятись вперед або назад, тримати плечі розслаблено і не згорблюватися. Коли ми тримаємо тіло правильно, наша спина залишається прямою і займає своє природне положення.

Чому здорова спина це так важливо?

Сучасний ритм життя змушує багатьох з нас проводити значну частину дня в сидячому положенні, що може призвести до проблем зі здоров’ям хребта. Працюючи в офісі по 8 годин в день, ми в основному сидимо, а отже, не думаємо про те, що це некорисно. Неправильне тримання тіла при сидінні може призвести до перевантаження спини та нервово-м’язової системи. Одним з факторів, що призводять до перевантаження спини, є неправильне піднімання важких предметів. Ще одним фактором, який призводить до проблем зі здоров’ям хребта, є слабкість м’язів спини та недостатня фізична активність. Коли ми маємо слабкі м’язи спини, то наш хребет не отримує достатньої підтримки, що може призвести до болючих відчуттів та перевантаження. Заняття фізичними вправами, зокрема заняття йогою, можуть допомогти зміцнити м’язи спини та зберегти здоров’я хребта.

Декілька рекомендацій, які допоможуть підтримувати здоров’я хребта в робочий день:

  • правильно сидіти –  якщо Ви проводите багато часу за столом, впевніться, що ваше сидіння забезпечує правильне положення тіла. Спина має бути прямою, а коліна і стегна – на одній лінії. Руки повинні лежати на столі, а голова бути прямою. Використовуйте стільницю, що дозволяє вам налаштувати висоту сидіння та нахил спинки;
  • регулярні перерви – робіть перерви під час робочого дня, щоб піднятися, розім’ятися та розтягнутися. Це допоможе зменшити навантаження на хребет та зберегти його здоров’я;
  • фізична активність – займайтеся фізичними вправами на робочому місці, наприклад, розтяжка м’язів, сидячі йога-пози, або просто робіть кілька кроків і Ваша спина скаже Вам дякую.

Види йоги для гнучкості спини

Йога – це давній метод тренування розуму та тіла, який може бути корисним для здоров’я нашого хребта. Існує декілька видів йоги, спрямованих на розвиток сили й гнучкості спини. Навіть 15-20 хвилин йоги щодня зроблять свою справу – Ви відчуєте легкість, а як бонус – покращиться і настрій.

Виділяють 4 види йоги, які точно допоможуть Вам:

  • Хатха йога – вид йоги спрямований на розвиток сили, гнучкості та рівноваги. У Хатха йозі великий акцент робиться на різноманітних позах, які змушують м’язи працювати та допомагають розім’ятися.
  • Ійенгар йога – вид йоги зосереджений на точному виконанні поз, з використанням різних проп і аксесуарів, щоб допомогти учасникам досягнути правильної пози. Це дозволяє учням розвивати силу та гнучкість спини без надмірного напруження.
  • Віняса йога – вид йоги базується на послідовності рухів, які спрямовані на розтягнення та зміцнення м’язів та розвиток гнучкості. Часто відомий як “флоу-йога”, він дозволяє учням переміщатися від однієї пози в іншу з грацією та легкістю.
  • Кундаліні йога – вид йоги базується на розвитку енергії та свідомості. Він включає в себе різноманітні пози, дихальні техніки та медитації, які допомагають учням розвивати свідомість свого тіла та розширювати свої межі.

Незалежно від того, який вид йоги Ви виберете, важливо запам’ятати, що деякі пози можуть бути небезпечними для хребта, якщо вони виконуються неправильно або з надмірним напруженням. Тому, якщо Ви маєте проблеми з хребтом, рекомендуємо відвідати наш найбільший аюрведичний комплекс Shambala Wellness Club, де спеціалісти своєї справи допоможуть Вам почати займатися йогою. Здорова спина – це просто, варто просто попіклуватися про неї.

Приєднуйтесь до нас в Instagram та Facebook! В соціальних мережах щодня публікуємо цікаві практики та методики.

 

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook