Медитація для початківців - як почати | Shambala Wellness Club

Медитація для початківців: як почати практикувати медитацію вдома

Медитація для початківців – це відмінний спосіб заспокоїти розум, зосередитися на моменті та поліпшити загальний стан здоров’я і добробут. Багато людей, які бажають розпочати медитаційну практику, можуть почуватися озлобленими або збентеженими перед перспективою сісти на місце, закрити очі й “нічого не робити”. Але насправді медитація – це нескладний процес, який можна вивчити та практикувати вдома. Ось кілька кроків, які допоможуть вам розпочати практику медитації вдома. До того ж медитації мають ряд переваг як для фізичного, так і для емоційного здоров’я. Завдяки медитуванню Ви зможете: знизити стрес та тривогу, покращити фізичне здоров’я та емоційне благополуччя, а також вплинути на якість свого сну.

Початок медитації вдома: як підготуватися?

Якщо у Вас виникло питання “як почати практикувати медитацію вдома”, то Ви на вірному шляху. Особливо зараз – під час повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю. Тримати баланс та вміти швидко заспокоюватися – важливо. Початок медитації вдома – це свідомий шлях до балансування психологічного здоров’я. Як підготуватися до медитації для початківців? Нижче наводимо практичні поради для початку медитації:

  1. Визначте свою мету: Перш ніж почати медитувати, важливо визначити ціль та мету. Можливо, Ви хочете заспокоїти розум, зменшити стрес, поліпшити концентрацію або підвищити свідомість про свої емоції.
  2. Виберіть правильне місце: Важливо вибрати спокійне і комфортне місце для медитації вдома. Знайдіть місце, де вас не турбуватимуть, де є достатньо світла і повітря, і де ви можете зайняти зручну позу.
  3. Виберіть техніку медитації: Існує багато різних технік медитації, і важливо вибрати ту, яка найбільше підходить Вам. Наприклад, дихальні техніки медитації вимагають лише зосередження на власному диханні та спостереженні за ним.
  4. Виділяйте для медитації час: наприклад, кожного дня по 5 хв, а далі збільшуйте час на декілька хвилин. Бажано, що час медитації співпадав кожного дня – це може бути ранок чи вечер, на Ваш вибір. Регулярність практики важлива.

Поза для медитації – запорука успіху

Правильна поза є важливою складовою успішної медитаційної практики. Зручна та стабільна поза допомагає зосередити увагу та відпустити напругу в тілі. Початок медитації вдома можна розпочинати з декількох поз і обрати ту, яка буде зручної для Вас.
Сидяча поза. Одна з найпоширеніших поз для медитації. Сідайте на подушку або на килимок з хрестоподібними ногами. Руки можуть бути покладені на коліна з долонями вниз або злегка піднятими долонями вгору на колінах. Спина повинна бути прямою, а погляд спрямованим вперед або закритим очима. Ця поза допомагає підтримувати бадьорість та зосередженість під час медитації.

Лежача поза. Якщо сидяча поза не зручна для вас, ви можете спробувати лежачу позу. Лягайте на спину на підлогу або на килимок з розслабленими руками вздовж тіла. Ноги можна розпочати зігнуті в колінах, а потім повільно випрямити. Голову можна покласти на подушку або просто тримати прямою. Ця поза може бути корисною для відпускання напруги в тілі та розслаблення м’язів.

Медитація для початківців та її цілі

Нагадуємо, що медитація є невід’ємною частиною аюрведи. Одна з головних цілей медитації в аюрведі – це забезпечення глибокого розслаблення розуму та тіла. Це може допомогти знизити рівень стресу, заспокоїти розум і відновити енергію. Заспокоєння розуму та тіла в аюрведі також відоме як “пранаяма” – техніка контролю дихання, яка використовується в медитації для впорядкування життєвої енергії, відновлення балансу та забезпечення гармонії. Запрошуємо в Shambala Wellness Club на якісне оновлення Вашого організму та покращення психоемоційного стану. Підписуйтеся на наші соціальні мережі: Instagram та Facebook, де ми щодня публікуємо цікавинки та поради для Вас.

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook