Харчування йогів - основні принципи | Shambala Wellness Club

Харчування йогів: як правильно харчуватися для досягнення гармонії тіла і розуму

Гармонія тіла і розуму є одним з основних принципів йоги, і правильне харчування відіграє важливу роль у досягненні цієї гармонії. Харчування йогів передбачає раціон, багатий на свіжі овочі, фрукти, цільні злаки та різноманітні білки. Важливо знати, що здорове харчування не означає обмеження себе в їжі. Воно передбачає розумне використання продуктів, які можуть надати організму необхідні поживні речовини. Здорове харчування може підтримувати фізичне здоров’я, покращувати енергетику та підтримувати баланс розуму та тіла. Одним з важливих аспектів здорового харчування йогів є регулювання апетиту. Практика йоги може допомогти заспокоїти розум та зменшити непотрібний апетит, допомагаючи уникати переїдання. Регулярна медитація може також знизити стрес та покращити емоційний стан, що часто можуть бути пов’язані з переїданням.

Йогійські принципи

Йога – це давньоіндійська система фізичних, розумових та духовних практик, яка сприяє розвитку тіла, розуму та духу, і допомагає досягти гармонії в житті. Йога має свої власні принципи, які використовуються в практиці для досягнення балансу та гармонії. Ось декілька основних йогійських принципів:

  1. Асана (фізичні пози), які допомагають розслабити тіло, зміцнити м’язи, поліпшити гнучкість та витривалість. Це одна з найвідоміших сторін йоги, яка допомагає покращити здоров’я тіла.
  2. Праничний контроль (пранаяма) – це контроль над диханням, що допомагає заспокоїти розум, покращити фізичне здоров’я та підвищити енергію в організмі. Вправи пранаями використовуються для покращення функцій легенів, серця та нервової системи.
  3. Прийом харчування (аюрведа). Йога використовує принципи аюрведи – давньої індійської системи медицини, яка наголошує на збалансованому харчуванні, згідно з потребами кожної особи. Збалансоване харчування допомагає підтримувати фізичне здоров’я та розумову ясність.
  4. Відпочинок та сон – це важливі аспекти здоров’я та добробуту. Йога вчить регулярному відпочинку та відведенню часу для відновлення сил організму.

Йогійські засоби заспокоєння, такі як практика йоги та медитація, можуть допомогти регулювати апетит та відчуття голоду, а також позитивно впливати на загальний стан організму людини.

Рецепти здорової їжі та напоїв за йогійськими принципами

Рецепти здорової їжі та напоїв за йогійськими принципами, можуть бути відмінним доповненням до вашої йогічної практики, допомагаючи забезпечити правильне харчування для вашого фізичного та психічного здоров’я. Наприклад, буддійський монастирський суп готується на основі овочів, та містить багато поживних речовин. В нього можна додати різні види овочів, такі як морква, броколі, гриби та капуста, а також свіжі трави та спеції, такі як куркума та кардамон, для більшого смаку та користі для здоров’я. Наступним цікавим рецептом є аюрведичний боул – це страва, яка включає різноманітні складники, щоб забезпечити рівновагу та гармонію. В неї додають різні овочі, бобові культури та зернові, такі як кіноа або гречка, разом з аюрведичними спеціями, такими як кмін, коріандр та куркума.

Харчування йогів – вплив на організм

Перелік інгредієнтів для йогійських страв можу бути різноманітним, але головне – всі ці блюда готуються з корисних продуктів, які мають позитивний вплив на наш організм.

Слідкуйте за нами в Instagram та Facebook!

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook