Digital detox - що та як? | Shambala Wellness Club

Що таке digital detox?

Ви помітили як змінилося наше життя з настанням ери діджиталізації? Все більше часу в гаджетах та смартфонах, все менше часу для прогулянок, свіжого повітря та смачних посиденьок з друзями. Ми проводимо від 40 до 60 % вільного часу саме в гаджетах. Так, реалії нашого сьогодення змушують нас це робити, адже для українців “моніторити новини” та “тримати руку на пульсі” це спосіб життя, уже щонайменше 11 місяців. Отже, digital detox це свідоме бажання проводити час без використання гаджетів та інтернет-технологій, абстрагування від віртуального світу і отримання насолоди від реального.

Розвиток технологій та інформаційної галузі в цілому привели до того, що у людей виникає потреба в діджитал детоксі. Залежність людини від інформації, по своїй суті нічим не відрізняється від інших шкідливих звичок. Щоб зрозуміти чи digital detox необхідність для Вас, дайте чесну відповідь на наступні питання:

 1. Ваш ранок починається з новин та смартфону?
 2. Ви проводите в мережі понад 4 години в день?
 3. Чи користуєтеся Ви гаджетами перед сном?

Якщо на всі питання Ви відповіли “так”, то саме час внести зміни до Вашого життя, бо Ви і є та людина, кому потрібен digital detox.

ТОП-4 поради для digital detox або як позбутися залежності від інформації та гаджетів?

Навіщо digital detox взагалі потрібен? Відповідь проста – для перезавантаження, відновлення та позитивних змін в житті. З чого розпочати?

 • Порада №1
  • Займіться фільтруванням новинних каналів, які Ви читаєте чи переглядаєте. В сучасному світі неможливо опрацювати всю інформацію, яка надходить нам щосекундно. Залиште у своєму телеграмі один канал з новинами та один канал з хобі чи інтересами, наприклад, якщо Ви кіноман, то оберіть один канал в якому будуть приходити новинки фільмів і Ви потім зможете їх переглянути. Ще один лайфхак – не читаємо новини відразу після пробудження та за 2 години до сну.
 • Порада №2
  • Навчіться концентрувати свою увагу на важливих речах. І ні, інформаційні канали – це не найважливіший ресурс для Вашого життя. Детокс від новин сприятиме збільшенню часу на якісний відпочинок та допоможе в сімейних стосунках. І навіть в тому стані війни, в якому ми зараз знаходимося, потрібно пам’ятати – ми знаємо стільки скільки нам дозволено знати.
 • Порада №3
  • Не забувайте про своє тіло. Фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі та танці – продовжують наше життя, в той час, як гаджетозалежність псує зір, осанку та фігуру в цілому. Уявіть, що ті 4 години, що Ви просиділи в новинах можна присвятити більш приємним справам.
 • Порада № 4 або найголовніша порада
  • Навчіться відпочивати та приділяти час близьким. Взагалі, діджитал детокс варто розпочати з гарного відпочинку. Бажано далеко за містом, де немає шуму авто, брудного повітря та голосних звуків. Гарним варіантом стане програма детокс Київ в Shambala Wellness Club. Уявіть, що мінімум 2 дні Ви будете знаходитися на березі Десни під Києвом, де чисте повітря, смачна їжа, гарний готель та аюрведичні процедури для Вашого тіла та душі.

Приєднуйтесь до нас на сторінках Instagram та Facebbok!

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook