Аюрведичні препарати | Shambala Wellness Club

Аюрведичні препарати

В аюрведичній науці є цілий розділ, присвячений омолодженню організму – расаяна. Він включає знання про правильне застосування рослинних і мінеральних складів, масажів, вправ і медитації. Також расаянами називають саму терапію або лікувальні засоби, які застосовуються в процесі. До них, зокрема, відносяться масло гхі, чаванпраш, тріфала – всі вони сприяють пробудженню енергії, омолоджують тканини на клітинному рівні та зміцнюють імунітет.

Чаванпраш

 це потужний імуномодулюючий засіб, який застосовується для покращення кровообігу, травлення, відновлення роботи нервової та ендокринної систем, при лікуванні багатьох хронічних захворювань. Він має тонізуючу та омолоджуючу дію. Чаванпраш здавна застосовувався аюрведою у комплексному лікуванні та профілактиці широкого спектру хронічних захворювань, особливо тих, які мають системний характер. Чаванпраш складається із 49 натуральних природних компонентів.

Тріфала

є однією з найбільш застосовуваних формул в аюрведі, яка нормалізує роботу травної та видільної систем. У давній аюрведичній літературі Тріфала відзначена як засіб, що покращує обмінні процеси в організмі, а також як м’яке проносне. Вона дуже широко застосовується як самостійний лікарський препарат, особливо при лікуванні хвороб крові, порушенні функцій кишківника (зокрема, при хронічних запорах), безсонні та нервовому виснаженні.

Масло гхі

згідно з аюрведою, гхі є лікарським засобом, що має природу саттви (благосний, добрий). Гхі на санскриті означає очищене топлене коров’яче масло. Аюрведа називає це масло «рідким золотом», здатним збагатити людину найтоншою енергією Сонця.

В Shambala Wellness Club ми готуємо гхі власноруч із високоякісного вершкового масла шляхом термічної обробки. Завдяки тонізуючим властивостям, топлене масло посилює імунітет (оджас), допомагає роботі тонкого кишківника. На відміну від інших масел і жирних олій, що забруднюють печінку, гхі її оздоровлює та має ще багато прерогатив, ось декотрі з них:

 • головне завдання масла гхі – зібрати всі токсини та шлаки, що накопичились у ШКТ, і максимально ефективно та легко вивести їх з організму;
 • масло гхі підтримує необхідний рівень зволоження травного тракту;
 • живить нервові тканини організму, кістковий і головний мозок, в результаті чого стимулюється розумова діяльність;
 • щоденний прийом масла гхі позитивно впливає на зір, травлення, пам’ять, шкіру;
 • масло гхі багате поліненасиченими жирними кислотами Омега-3 і Омега-6;
 • зміцнює нервову і серцево-судинну системи, покращує діяльність головного мозку;
 • покращує вироблення статевих гормонів;
 • уповільнює дію вільних радикалів;
 • нормалізує обмінні процеси;
 • є абсолютно безпечним, доза прийому під час проходження панчакарми збільшується поступово з урахуванням індивідуальних особливостей гостя;
 • входить до складу багатьох аюрведичних ліків, має цілющий і зігріваючий ефект;
 • вважається ефективним засобом збереження молодості організму.

За своєю молекулярною структурою топлене масло гхі відрізняється від інших жирів тваринного походження. При перетоплюванні з початкового продукту видаляються шкідливі домішки, молочні білки, цукор і вода, зате залишаються:

 • вітамін Е – сильний антиоксидант.
 • вітамін А – не міститься ні в одному з їстівних масел крім ГХІ.
 • незамінні жирні кислоти (вміст лінолевої кислоти 4 – 5%)

Слід зазначити три особливості складу масла гхі:

 • продукт не містить лактозу, тому його можуть вживати люди з непереносимістю цього вуглеводу;
 • жирні кислоти в складі топленого масла мають короткий хімічний ланцюг, тому краще засвоюються організмом;
 • білковий казеїн в процесі перетоплювання масла видаляється, тому гхі не шкідливе для людей з підвищеним холестерином.

Однією з головних переваг топленого масла є те, що воно не горить при смаженні. На відміну від рослинного і вершкового масел, які при горінні стають канцерогенними, топлене вершкове масло складається в основному з насичених жирних кислот з коротким хімічним ланцюгом, які не окислюються ні при кімнатній температурі, ні при смаженні. Тому гхі вважається найбільш корисним для приготування їжі, сприяючи її засвоєнню і виведенню продуктів розпаду з організму. Варто зазначити, що чим старше гхі, тим цінніші і цілющі його властивості.

Взагалі, у східній народній медицині тисячоліттями збиралися знання про лікувальні та оздоровчі властивості харчових речовин. Рецептури лікувально-профілактичних засобів того часу мають багатокомпонентний склад і природне походження. Метою таких засобів є усунення не тільки симптомів хвороби, як це часто робиться в західній медицині, а й її причини. Натуральні ліки пробуджують функції організму, стимулюючи його до самозцілення. Також різноманітні трави продемонстрували свою здатність поглинати окислювальні радикали і, тим самим, повністю нівелювати їх шкідливий вплив. Це сприяє омолодженню тіла, тому що причиною вікового зношування організму вважається накопичення в тканинах окислювального стресу.

Доведено, що рослинні компоненти біологічно-активних добавок (БАДів) більш корисні для організму, в порівнянні з синтетичними препаратами. Дія біологічно активних речовин, що містяться в рослинах, більш м’яка, має тривалий терапевтичний ефект і добре засвоюється. При цьому, найкраще використовувати фітопрепарати з рослин, які виросли в кліматичній зоні, де ви проживаєте.

Протягом семи років нашими фахівцями вивчалися, підбиралися й комбінувалися лікарські трави з вираженими оздоровчими властивостями. В результаті ми розробили і сертифікували 18 БАДів (біологічно активні добавки до їжі) – аналогів класичних аюрведичних фітопрепаратів, адаптованих до системи травлення європейців. Всі БАДи SHAMBALA виготовлені з якісної сировини, мають належні сертифікати якості та зарекомендували себе як високоефективні засоби аюрведичного оздоровлення організму. Тривалість і частота прийому препаратів призначається згідно рекомендацій доктора аюрведи на первинній консультації з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини.

Наші БАДи представлені у вигляді капсул і при попаданні в стравохід швидко всмоктуються, забезпечуючи потрібний результат. Завдяки захисній оболонці капсули, ви не відчуєте ні смаку, ні запаху, що виключає небажану індивідуальну реакцію організму на окремі компоненти БАДів.

Окрім аюрведичних препаратів, на другому поверсі гостям комплекса пропонується натуральний збір Карпатських трав. Його також можна скуштувати в ресторані під час прийому їжі, так само як і тонізуючий імбирний чай.

кнопка для поширення у twitter кнопка для поширення у facebook